Overslaan en naar de inhoud gaan

Tijdens deze reis ga je op een muzikale roadtrip met muziekexpert en reisleider Marc Stakenburg, tevens auteur van het boek Music Trails USA of met singer-songwriter Yorick Van Norden

Stap in de wereld van een levende legende en beleef een onvergetelijke reis door het Amerika van Bob Dylan. Van de bruisende straten van New York City, waar zijn carrière begon, naar het mythische Woodstock, het hart van de jaren ’60. We trekken verder naar Duluth en Minneapolis, waar Dylans roots liggen, en reizen via Kansas richting Tulsa, thuisbasis van het Bob Dylan Center. Onderweg ontdekken we niet alleen de muziek, maar ook het landschap, de verhalen en de geest van een tijdperk dat generaties heeft gevormd.

Een unieke groepsreis vol geschiedenis, cultuur en natuurlijk... muziek.

De hoogtepunten van deze reis

Groepsreis USA

Het levensverhaal van living legend Bob Dylan

Groepsreis USA

Een diepere duik in Greenwich Village in New York

Groepsreis USA

Een bezoek aan het originele Woodstock terrein

Programma

Programma

Vertrekvergadering

Je reis begint eigenlijk al op de vertrekvergadering enkele weken voor vertrek. Kom hier zeker naartoe want je ontmoet er niet alleen je reisgenoten en reisbegeleider! Er worden ook belangrijke praktische afspraken gemaakt en het is het ideale moment om antwoord te krijgen op je vragen. Vanaf 2 maanden voor vertrek vind je bij elke vertrekdatum de datum van je vertrekvergadering en na boeking word je hiervan ook op de hoogte gehouden via mail.

1 Dag 1-3
Dylan's New York

Vlucht naar New York, met dezelfde middag aankomst. We maken kennis met de stad en zien bv Central Park met Het Dakota gebouw, 9/11 Memorial site en Times Square.

Vanaf de tweede dag bezoeken we de plekken in Greenwich Village waar Dylan zijn carrière begon in 1961. We zien Jones Street en omgeving waar hij woonde met vriendin Suzy Rotolo en waar de legendarische hoesfoto is gemaakt van zijn doorbraakplaat  The Freewheelin’ Bob Dylan. Er zijn de clubs waar hij speelde oa Cafe Wha?, The Bitter End en Gaslight Café.

Dan is er Washington Square waar folkies muziek maakten, muziekwinkel Music Inn en Town Hall, het eerste grote podium buiten The Village waar hij speelde. En natuurlijk The Chelsea Hotel, logeerplek van Dylan en veel tijdgenoten.

2 Dag 4-5
Woodstock

Met een busje rijden we naar Bethel waar het Woodstock festival werd gehouden. Er is een museum dat een mooi tijdsbeeld geeft van eind jaren ’60.  Vervolgens richting Woodstock zelf.

Bezoek aan veel locaties in Woodstock die met Dylan te maken hebben. Hij had er een schrijfkamer toen hij genoeg kreeg van New York, woonde op verschillende locaties en we bezoeken Big Pink. In dit huis nam hij met The Band de beroemde Basement Tapes op. Op het kerkhof van het stadje liggen leden van The Band begraven. Dan is er nog The Bearville studio en The Barn van Band drummer Levon Helm waar wellicht die avond live muziek is te bewonderen. We proberen een ontmoeting te organiseren met fotograaf Elliott Landy die de muziekscene in de jaren ’60 vastlegde.

3 Dag 6-7
Duluth & Hibbing

Via Albany, een stad in de buurt van Woodstock vliegen we over Chicago naar Duluth.

Geboorteplaats Duluth is ons doel en vandaag is het zijn verjaardag! Er zijn verschillende activiteiten die dag.  We bezoeken Bob’s ouderlijk huis en de school waar hij op zat. In het stadje is een memorial van een lynchpartij in 1920. Was oa deze gebeurtenis inspiratie voor het schrijven van Desolation Row? In de avond is er een concert van een plaatselijke band met Dylan nummers.

In Hibbing groeide Dylan op. Zijn huis bezoeken we en de middelbare school waar hij in het prachtige auditorium optrad. Zijn Little Richard imitatie met gebonk op de piano werd door de leiding niet gewaardeerd en afgebroken. Die vleugel staat er nog altijd.

4 Dag 8
Van Minneapolis tot Kansas City

Dylan studeerde in Minneapolis toen hij Hibbing verliet en zette zijn eerste schreden als muzikant in de wijk Dinky Town. Midden in de stad wordt hij geëerd met een gigantische mural.

Is een rijdag voor we in het levendige Kansas City aankomen. In heel wat nummers bezongen, ook door Dylan in de Leiber/Stoller song. Here we come!

5 Dag 9-11
Tulsa

We rijden van Kansas City naar muziekstad Tulsa, in Oklahoma. Dylans grote voorbeeld van het eerste uur Woody Guthrie werd geboren in die staat en zijn naam wordt er nog altijd hoog gehouden. We brengen een bezoek aan The Church studio, ooit begonnen door plaatsgenoot Leon Russell.

We trekken ruim tijd uit om het Bob Dylan Center te bezoeken. Hier ligt het officiële archief van de zanger met zo’n 100.000 items die met zijn werk te maken hebben: handgeschreven teksten, unieke foto’s, video’s, instrumenten, persoonlijke documenten en nog veel meer. Later op de dag zien we ook nog het naast gelegen Woody Guthrie Centrum met een vergelijkbare hoeveelheid historisch materiaal.

Nog een rondje Tulsa voor wat souvenirs en dan richting vliegveld voor onze terugvlucht.

Data en prijzen

Op dit moment zijn er (nog) geen vertrekdata beschikbaar.

Bovenaan bij elke reis staat vermeld wat het minimumaantal deelnemers is om deze reis te laten plaatsvinden. Wordt het minimumaantal niet bereikt zo'n 6 weken tot maximum (dit is uitzonderlijk) 21 dagen voor vertrek, dan kan Joker beslissen om de reis te annuleren. Het goede nieuws is dan dat je 5% korting krijgt als je meteen inschrijft op een andere reis met vrije plaatsen. 

Inbegrepen in de basisprijs

  • Lijnvluchten Brussel - New York en Tulsa - Brussel
  • Voorafbetaalde luchthaventaksen
  • Alle overnachtingen 
  • Ontbijt in alle hotels die dit kunnen voorzien
  • 9 dagen minibus omnium verzekerd met franchise 
  • Brandstof minibus
  • Transfers luchthaven naar hotel en terug 
  • De diensten van muziekexpert en reisbegeleider Marc Stakenburg of Yorick Van Norden
  • Organisatiekosten
  • KBC-reisbijstandsverzekering
  • Bijdrage Garantiefonds

Inbegrepen in het budget

  • Kostenraming voor (optionele) activiteiten, toegangsgelden en de overige maaltijden.
  • Dranken en persoonlijke uitgaven zijn niet inbegrepen.

Essentiële info

  • We maken gebruik van een Amerikaanse luchtvaartmaatschappij. Je hebt daarom ook een elektronische toestemming (ESTA) nodig voor de overstap in de VS. Je kan deze aanvragen via https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. De kostprijs hiervoor is 40 USD, te betalen met je kredietkaart.  
  • Wil je een single kamer op deze reis, dan kost dit € 995 extra.

Bijkomende info

Praktische infofiche: alles wat je moet weten over deze reis

Laatste wijziging op: 17 / 10 / 2025
Belangrijke documenten

Voor de Verenigde Staten heb je internationaal reispaspoort nodig, geldig voor de volledige duur van je verblijf. Ook heb je een elektronische toestemming (ESTA) nodig om naar de Verenigde Staten te reizen.

Deze elektronische reistoestemming kost 40 USD en moet voor afreis met een kredietkaart betaald worden. Dit is ook verplicht indien je naar een andere bestemming vliegt en enkel overstapt in de USA. Er zijn veel malafide websites te vinden waar deze toestemming tot 60 USD kost! Gebruik dus enkel de officiële website.

Je kan deze aanvragen via https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Dit is te betalen met je kredietkaart.  

Opgelet! Indien je in Irak, Iran, Soedan, Jemen, Libië, Noord-Korea, Somalië of Syrië geweest bent (sinds 01/03/2011) of in Cuba (sinds 12/01/2021) is de kans dat je met een ESTA kan reizen erg klein en dan moet je een visum aanvragen bij de Amerikaanse ambassade in Brussel. 

Extra advies voor LGBTQI+-reizigers en personen die een gendertransitie hebben ondergaan: De FOD Buitenlandse Zaken adviseert extra waakzaamheid voor wie tot de LGBTQI+-gemeenschap behoort of van geslacht is veranderd. De wetgeving en sociale normen kunnen sterk verschillen per Amerikaanse staat. Informeer je dus goed over je bestemming, zelfs bij een korte tussenstop. Bij twijfel of vragen over visumaanvragen en toelating, neem contact op met de Amerikaanse ambassade in Brussel.

Voor meer informatie:

Of via:

diplomatie.belgium.be/nl/

Transport en vluchturen

Transport ter plaatse

Tijdens deze reis maken we gebruik van een gecharterde minibus met airco.

Vluchturen

Je vluchturen vind je hieronder van zodra ze beschikbaar zijn. Ze zijn indicatief. Het gebeurt immers dat luchtvaartmaatschappijen hun vluchturen in de loop van het jaar wijzigen.

Het definitieve vluchtenschema vind je in het vertrekdocument dat je ten laatste 10 dagen voor vertrek via e-mail ontvangt.

Bagagelijst

Onderstaande bagagelijst is richtinggevend. De volledige bagagelijst krijg je van je reisbegeleider tijdens de vertrekvergadering.

•          Grote rugzak of soepele reiskoffer

•          Dagrugzak

•          Stapschoenen

•          Goede (regen)jas

Duurzame Tips:

•          Misschien kan je wel enkele spullen lenen van iemand. Of neem een kijkje bij een verhuurdienst zoals die van A.S. Adventure

•          Neem een hervulbare drinkbus en een duurzame toilettas mee

•          Neem herbruikbare zakken mee om bijvoorbeeld vuile of natte kleren in te doen

Maaltijden

We eten in lokale restaurants waar we de specialiteiten van het land kunnen proeven. Je kiest meestal zelf wat je eet.

Om tijd te winnen kan het zijn dat we 's middags al eens picknicken.

Logies

Bij Joker Comfort Editions slapen we comfortabel in tweepersoonskamers met privé-sanitair. Je kan indien gewenst een eenpersoonskamer aanvragen tegen een meerprijs.  

Geldzaken

Prijs en budget ter plaatse

Voor elke groepsreis werken we met een vaste prijs die je betaalt op voorhand en een budget ter plaatse, dat je tijdens je reis uitgeeft. Dit budget ter plaatse wordt beheerd door de reisbegeleider en is een raming van de kosten voor eten, activiteiten en fooien en gaat rechtstreeks naar de lokale bevolking.

Persoonlijke uitgaves zoals souvenirs, extra drankjes of optionele activiteiten, zijn niet meegerekend in de prijs of het budget.

Tijdens de vertrekvergadering kom je te weten hoeveel van dit budget je cash moet meenemen, hoeveel je ter plaatse nog kunt afhalen en met welke kaart je best betaalt.

Voor niet-EU landen is een creditcard meestal aangewezen om mee te betalen en geld af te halen.

Het te voorziene budget vind je op je factuur en op de webpagina van je reis bij jouw afreisdatum. Dit kan in euro of in een andere munteenheid staan

Fooien

In veel landen is toerisme een belangrijke inkomstenbron en met de typische Joker-manier van reizen komt het bestede geld rechtstreeks bij de kleine, lokale ondernemers zoals restaurants, guesthouses en touroperators. Tevens moedigen we onze partners aan om hun werknemers een fair loon te betalen en vinden we het belangrijk om, als appreciatie voor de verleende diensten, een goede fooi te betalen aan gidsen, dragers en andere werknemers.

Het bedrag van de fooien is gebaseerd op ervaringen van voorgaande reizen. Bij de raming van het budget is met fooien rekening gehouden. Ze zitten dus bij het budget inbegrepen.

Gezondheid

Als reiziger ben je zelf verantwoordelijk om te zorgen dat je in orde bent met alle verplichte vaccinaties en aanbevolen medicatie tijdens je reis. Raadpleeg hierover tijdig je arts of het Tropisch Instituut.

Op www.wanda.be vind je het meest recente gezondheidsadvies voor jouw bestemming.

Weet dat je sommige vaccins ruim op voorhand in orde moet brengen. Informeer je dus goed bij het boeken van jouw reis welke vaccins verplicht zijn of aangeraden worden om hier tijdig mee in orde te zijn.  

Conditie

Deze reis is geschikt voor iedereen met een normale lichamelijke conditie. Het is belangrijk om uitgerust te vertrekken en met een positieve ingesteldheid de reis te beleven, dit helpt om de cultuurverschillen en de vermoeidheid na geleverde inspanningen beter te verteren.

Tijdens de wandelingen dragen we enkel een dagrugzak. Dit is voor eventueel je fototoestel, zonnecrème en water en wat versnaperingen in te steken.

Gerust op reis

Op groepsreisgaan is één groot avontuur. We gaan grenzen verleggen maar doen dit altijd op een veilige manier:

  1. We kiezen voor veilige reisroutes en reizen enkel naar regio’s met een positief reisadvies. Dit houden we nauw in de gaten dankzij onze lokale partners en https://diplomatie.belgium.be/nl/reisadviezen.
  2. Elke reiziger is verplicht een reisbijstandsverzekering te nemen. De reisbijstandsverzekering van KBC is inbegrepen bij de prijs van je reis (via KBC). Je bent dus ook verzekerd voor avontuurlijke activiteiten zoals raften, duiken en bungeejumpen.
De reisbegeleider

Onze groepsreizen worden begeleid door een Joker-reisbegeleider*. De Joker-reisbegeleiders zijn vrijwilligers. Ze bereiden de reis tot in de puntjes voor en zorgen ervoor dat alles ter plaatse vlot verloopt.

Ze hebben oog voor leuke plekjes maar zijn geen traditionele gidsen. Daarom schakelen ze regelmatig lokale gidsen in die je nog veel meer kunnen vertellen over de plaatsen die je bezoekt.

De Joker-reisbegeleiders volgen een tweejarige opleiding bij Karavaan vzw, gecertificeerd door Toerisme Vlaanderen. Je ontmoet je reisbegeleider tijdens de vertrekvergadering enkele weken voor de reis.

*Bij sommige programma’s (zoals o.a. de sneeuwreizen) werken we met lokale Engelstalige gidsen. Dit staat dan duidelijk vermeld op de reispagina.

Duurzamer op reis

Bij Joker reizen we met respect voor mens, dier en natuur. We willen een positieve impact hebben op de plaatsen die we bezoeken. Zo reizen we in kleine groep en gebruiken we waar mogelijk het openbaar vervoer. We ondersteunen de lokale economie door te overnachten in kleinschalige logementen, te eten in lokale restaurants en langdurig samenwerkingen uit te bouwen met partners ter plaatse. Dicht bij de lokale bevolking reizen verruimt onze blik op de wereld.

Tegelijk stimuleren we onze reizigers om mee te investeren in bosbehoud en bosherstel via Bos+. Want bossen halen CO2 uit de lucht, een gas verantwoordelijk voor de opwarming van de aarde.

We ontvingen als eerste Belgische touroperator het Travelife duurzaamheidscertificaat, een internationale erkenning voor onze inspanningen om duurzaam te reizen en ondernemen.

Lees meer over reizen met impact op joker.be/reizen-met-impact.

Reisperiode en klimaat

Onze reis volgt niet alleen Bob Dylans sporen, maar ook de wisselende stemmingen van het Amerikaanse klimaat. In New York heerst een vochtig landklimaat met warme zomers en koude, soms sneeuwrijke winters – perfect om de stad in elk seizoen anders te beleven. In Woodstock, gelegen in de Catskill Mountains, is het iets koeler en groener, met frisse berglucht en kleurrijke herfstbossen.

Verder naar het noorden, in Duluth aan het Lake Superior-meer, voel je de invloed van het water: koele zomers, gure winters en vaak een stevige bries. Minneapolis deelt dat noordenklimaat, met duidelijke seizoensverschillen – strenge winters en zonnige, levendige zomers.

In Kansas merk je het overgangsgebied tussen Midwest en prairie: heet en droog in de zomer, met kans op onweersbuien en tornado’s. Tulsa in Oklahoma heeft een uitgesproken zuidelijk klimaat: warme, lange zomers en milde winters, met af en toe een stevige storm.

Zo ervaar je onderweg niet alleen muzikale, maar ook meteorologische variatie – een reis vol contrasten in temperatuur, landschap en sfeer.

Over deze reisformule

Reizen met Joker, dat is

  • méér beleven, durven en doen
  • op een duurzamere manier
  • met een expert die je reis ter harte neemt
  • om via onze contacten thuis te komen in de wereld
  • en als een betere versie van jezelf terug te keren

Veelgestelde vragen

Waarom kiezen voor een groepsreis met Joker?

Waarom kiezen voor een groepsreis met Joker? Dat vertellen we je hier. 

Wanneer weet ik of mijn reis zal doorgaan?
  • Je kan bij het vertrek zien of een reis al dan niet gegarandeerd is. Ten laatste 1 maand voor vertrek beslissen we of we de reis kunnen laten doorgaan. Indien het minimum aantal deelnemers niet behaald werd, zullen we de reis moeten annuleren.
  • Wanneer de reis gegarandeerd is, zullen we op regelmatige basis de uitvoerbaarheid en haalbaarheid van de reis bekijken. Indien blijkt dat de reis niet meer uitvoerbaar is (politieke onlusten, noodsituaties,…) zal de reis ten gepaste tijden geannuleerd worden.
Hoe weet Joker of een bestemming of route veilig is?
  • We volgen het reisadvies van de FOD Buitenlandse Zaken op de voet. Toestemming om te reizen? Dan volgen we de lokale richtlijnen over wat kan en niet kan. Dankzij onze vele contacten ter plaatse zijn we steeds goed op de hoogte van onze mogelijkheden. Zo kunnen we een gefundeerde beslissing nemen: de route behouden, een alternatieve route vastleggen of de reis annuleren. Is een lange quarantaine verplicht ter plaatse, dan annuleren we de reis.
  • Bij twijfel staan de lokale contacten klaar met advies, die plaatselijke instructies als geen ander kennen. Ook onze Bestemmingsverantwoordelijken kunnen bijspringen: zij zijn het sowieso gewend om de actualiteit van “hun” bestemming te volgen.
  • Met ons jarenlang duurzaam uitgebouwde, betrouwbare netwerk en onze logistieke ervaring staan we ook in deze tijden sterk om de juiste beslissingen te nemen.
Ik schreef me in op een groepsreis: kan ik mijn bestemming wijzigen of mijn vertrek uitstellen?

Ja, dat kan. Er zijn 2 voorwaarden:

  1. Voor alle boekingen: wil je tot 8 weken voor vertrek je groepsreis wijzigen, dan rekenen we €150 administratiekosten aan en de niet-recupereerbare voorschotten die Joker mogelijks al betaalde.
  2. Je betaalt steeds de prijs van de nieuwe reis. Is deze goedkoper, dan krijg je van ons het verschil terug. Is deze duurder, dan leg je bij.

In uitzonderlijke gevallen behoudt Joker het recht om de wijziging niet te aanvaarden.

Waarom is het voor mij nuttig dat Joker een Belgische reisorganisatie is?
  • Als Belgische reisorganisatie weten we perfect wat de actuele Belgische regelgeving is en welke regels andere landen opleggen aan Belgen. We volgen de regelgeving op de voet, bekijken de gevolgen voor onze reizigers en de reis. We informeren je hierover: je zal geen info missen! Niet-Belgische reisorganisaties zullen de regelgeving minder snel en efficiënt naar jouw persoonlijke situatie vertalen.
  • Bovendien heb je bij een Belgische reisorganisatie meteen een aanspreekpunt die jouw taal spreekt en op de hoogte is van de Belgische situatie.
  • We kennen de weg naar de juiste Belgische instanties (overheid, verzekeringen…).
  • Boek je bij een Belgische reisorganisatie, dan ben je beschermd door het Belgische Garantiefonds Reizen. Het Belgische Garantiefonds Reizen screent alle aangesloten reisorganisaties op financiële gezondheid. In het geval een reisorganisatie in de problemen komt, zal het Garantiefonds Reizen de zorg voor de reizigers van die organisatie overnemen, alternatieven zoeken of voorschotten terugbetalen. 
Wat als je reis geannuleerd wordt?

Soms zijn we genoodzaakt je reis te annuleren, doordat het minimum aantal deelnemers niet bereikt werd of we om veiligheidsredenen niet naar de bestemming kunnen reizen. Dan word je hiervan verwittigd, stellen we natuurlijk alternatieven voor (die je aan 5% korting kan boeken) en krijg je de door jou betaalde reissom volledig terugbetaald.

Wat moet ik betalen bij boeking?

Meteen na je boeking, ontvang je een link om het voorschot online te betalen. Het voorschot bedraagt 40% van de basisprijs, met een minimum van €300, aangevuld met de opties van de verzekering die je eventueel koos. Vertrek je binnen de 56 dagen, dan betaal je geen voorschot meer maar meteen de volledige reissom. Het budget betaal je ter plaatse, op de bestemming.

Zijn er kortingen voor trouwe reizigers?

Trouwe Joker-reizigers belonen we graag! Je krijgt een korting van 5% op elke 5de reis die je sinds 2000 met Joker maakte. Reisde je sinds 2000 meer dan 5 keer met Joker? Dan krijg je één keer de korting en vanaf deze reis staat je teller terug op nul en geldt weer de korting voor elke 5de reis. Korting enkel geldig voor boekingen van groepsreizen van Joker Avontuur, Joker Go-26, Joker 24 tot 30 en Comfort Editions. Geannuleerde reizen tellen niet mee en de korting is niet cumuleerbaar.

Zijn er verborgen kosten?

Voor de meeste Joker-reizen is een geldige internationale reispas vereist, al dan niet vergezeld van een visum. Soms moet je dit visum voor vertrek aanvragen en betaal je deze kosten bovenop de prijs vermeld in de brochure. Als het visum ter plaatse verkregen wordt, is de kostprijs opgenomen in het budget. Deze info kan je terugvinden bij elke reis op de website, bij "Goed om weten".