Egypte - Joker Avontuur

Reisbeschrijving

Dag 1 – 2
Kosmopolitisch Egypte

Caïro is een uit zijn voegen gebarsten, hectische grootstad waar chauffeurs de verkeerslichten als sfeerverlichting beschouwen, straten als spaghettislierten door elkaar lopen en een bonte mengeling van mensen woont. Het Egyptisch Museum is de ideale intro om ons voor te bereiden op de verdere tocht. Maar ook de koptische wijk en de omgeving van de citadel zijn een bezoek waard.

Dag 3 – 9
Feeërieke woestijnen en prachtige tempels

Vanuit Caïro trekken we de Westelijke Woestijn in en bezoeken we enkele oases. Eén daarvan is Dakhla met de oude steden Qasr en Mut. We overnachten in de Witte Woestijn onder een prachtige sterrenhemel. Vanuit Khârga rijden we naar Luxor, een schatkamer in openlucht. Tijd ook om te genieten van een terrasje met zicht op de Nijl. Proef er eens een karkadé, een heerlijke, verfrissende thee van hibiscus. Bij het ochtendgloren steken we de Nijl over naar de westelijke oever. In het imposante bergdecor van de Vallei der Koningen hebben beroemde farao‘s hun laatste rustplaats gevonden. We bezoeken enkele schitterend versierde graven in een soms verzengende hitte.

Dag 10 – 14
De rust van een feloektocht

Met de trein of gecharterde busjes zakken we verder af tot in het zuidelijk gelegen Nubië. We verblijven in Aswan waar we zeker een bezoek brengen aan het Nubisch museum en de tempel van Philae. Diep in de woestijn bekijken we de unieke tempel van Abu Simbel. Dé vakantieclimax is een zalige 2-daagse tocht met een feloek, de traditionele zeilboot waarmee de Egyptenaren al millennia lang varen. Er is geen comfort, geen airco, zelfs geen toilet, maar wat een levensechte ervaring. We laveren tegen de wind in en varen met de stroming mee richting Edfu. Onze kok tovert de verrukkelijkste gerechten uit een blikken kooktrommeltje. We slapen onder de blote hemel, terwijl Sirius en Orion boven ons schitteren. Enkele dagen puur genieten om nooit te vergeten!

Dag 15 – 22
Van de Rode Zee naar de Sinaï

Eenmaal terug aan land bezoeken we de haast ongeschonden tempel van Edfu. Via Luxor reizen we naar de Rode Zee voor een korte kennismaking met de prachtige onderwaterwereld. Sharm el Sheik is onze toegangspoort tot de Sinaïwoestijn. De tocht die leidt naar de zonsopgang of -ondergang boven de Mozesberg is vrij zwaar, maar geeft een zicht dat je nooit meer vergeet. De stilte van de woestijn is zo overheersend dat de drukte van Caïro ons daarna doet duizelen. Vooraleer we huiswaarts keren, griffen we het machtige silhouet van de piramiden van Gizeh voor altijd in ons geheugen.

Goed om weten

Reisdocumenten: Internationale reispas

 

Door de culturele verschillen en het nauwe contact met de gastbevolking vereist deze reis aanpassing aan de lokale gewoonten.

Vertrekvergaderingen

Je reis begint eigenlijk al op de vertrekvergadering enkele weken voor vertrek. Kom hier zeker naartoe want je ontmoet er niet alleen je reisgenoten en reisbegeleider! Er worden ook belangrijke praktische afspraken gemaakt.
Opgelet: er zijn alleen vertrekvergaderingen voor de reizen uit de brochure Joker Avontuur, Joker Go-26 en Joker Kaap 46.

Voor vertrekdatum 01/09/2012:
vertrekvergadering op zaterdag 11 augustus 2012 om 11:00 in Antwerpen (Wolstraat 43)

Voor vertrekdatum 03/11/2012:
vertrekvergadering op zaterdag 20 oktober 2012 om 14:00 in Antwerpen (Wolstraat 43)

Boek deze reis

Inbegrepen

Inbegrepen in de basisprijs:

  • Lijnvluchten Brussel – Caïro en terug  
  • Alle luchthaventaksen 
  • Organisatiekosten  
  • De diensten van een Karavaan-reisbegeleider 
  • KBC-reisbijstandsverzekering

Inbegrepen in het budget:

Kostenraming voor logies, plaatselijk transport, toegangsgelden en maaltijden. Dranken en persoonlijke uitgaven zijn niet inbegrepen in het budget.

Mogelijke extra's

  • CO2-compensatie
  • KBC bagage- en annulatieverzekering
Door vroeg te boeken ben je zeker van je plaats en is je reis sneller gegarandeerd

Ben je zeker dat je deze reiziger wil verwijderen?

Nee