Spanje Castilië - Joker Avontuur groepsreis

Trip Summary

Dag 1 – 4
Natuur en cultuur in Sierra de Guadarama
Madrid, hoofdstad en kloppend hart van Spanje, is het startpunt van onze culturele ontdekkingsreis door Castilië. Madrid moet je beleven! We doorkruisen de stad op de fiets langs de vele kerken en kathedralen, het koninklijk paleis en de gezellige plazas. Een bezoek aan Plaza Mayor prikkelt alle zintuigen: muziek, theater, kunstenaars, terrassen,... Net zoals vele Madrilenen vertoeven we ‘s zondags in park Retiro waar we de drukte even vergeten. Cultuurliefhebbers kunnen op zondag in de meeste musea gratis terecht.

Het dorp San Lorenzo ligt aan de voet van de Sierra de Guadarama waar we enkele schitterende wandelingen maken. De cultuurliefhebbers kunnen het beroemde El Escorial, het paleis van Filips II bezoeken. Met de trein reizen we naar het sfeervolle Segovia, door UNESCO erkend als werelderfgoed. Een groots aquaduct getuigt er van vroegere Romeinse aanwezigheid.

Dag 5 – 8
Een rijk verleden ontdekken
Castilië wordt gekenmerkt door de vele restanten van de Reconquista. Kastelen, burchten, kloosters en kerken werden gebouwd om het herwonnen gebied te verdedigen. Door de invloed van deze rijke regio heeft de taal van hier het overwicht genomen in Spanje. Belangrijke steden zijn Salamanca en Toledo. Salamanca is het paradepaardje van de Spaanse Renaissance. Dankzij de beroemde universiteit krijgt deze stad een kosmopolitisch karakter. Duizenden studenten en een massa toeristen vullen de pittoreske pleinen en nauwe straten.

Toledo werd lang overheerst door de Arabieren en kende daardoor een tolerante geschiedenis. Niet voor niets noemt men Toledo ‘de stad van 3 culturen’: 3 grote godsdiensten leefden eeuwenlang broederlijk naast elkaar. Dit is duidelijk te zien in de architectuur waar verschillende cultuurstijlen zich vermengen. Deze samenleving werd teniet gedaan door het invoeren van de inquisitie die pas volledig verdween bij de dood van Generaal Franco in 1975.

Good to know

Reisdocumenten: Identiteitskaart

Departure meetings

Please make sure to join your travel guide and fellow travellers during the departure meeting. It is the official start of your journey and you will be given a lot of useful, practical information.

For departure date 28/04/2013:
departure meeting on Friday 12 April 2013 at 20:00 in Antwerpen (Wolstraat 43)

Book this trip

07/09 - 14/09/13
€565.00 + € 550,00 to be paid on site
full

Included

Inbegrepen in de basisprijs:

  • Lijnvluchten Brussel - Madrid en terug 
  • Voorafbetaalde luchthaventaksen 
  • Organisatiekosten 
  • De diensten van een Karavaan-reisbegeleider 
  • KBC-reisbijstandsverzekering 

Inbegrepen in het budget:
Kostenraming voor logies, plaatselijk transport, luchthaventaksen ter plaatse, toegangsgelden en maaltijden. Dranken en persoonlijke uitgaven zijn niet inbegrepen in het budget.

Possible extra's

  • CO2-compensatie
  • KBC bagage- en annulatieverzekering

Are you sure you want to remove this traveler?

No